Arjantin: Yabanıla Meyleden Bireyciler’in Onüçüncü Tebliği

efb19f025bafc4231e9df823ed9c1a62.png

insanlık tarihinin yörüngesi oldukça açıktır. Her vahşi kuytu (az kaldığından eminiz) bu en iğrenç ve çürümüş medeniyet içinde sonsuza kadar kaybolmaktadır. Bugünün hiper-uygarları bir gün doğanın korkunç düşüşünden pişman olacaklar, ya da belki olmazlar. Fakat biz bugünü yaşıyoruz ve artık bugünün gerçeği: şimdi, tam da bu anda. Ve gördüklerimiz bizi şok etti, ve öfke ile doldurdu.

Toplum, olayların seyrini değiştirmeyi denemekten çok, bu Vahşi Doğayı yok etmek için herşeyi yapıyor. Ve tabiki “olayların seyrini değiştirmekten” söz ederken, “devrim” ya da “sınıf bilinci”nden söz etmiyoruz. “Yaşamımla ne yapmalıyım”, “seçimlerim nedir ve yükümlülüklerim nedir”, kendimin gerçekte ne olduğu ve ne olacağı”, gibi bir an duraksama ve düşünceden ibaret olan basit bir egzersizden söz adiyoruz. Bu bir “meditasyon”, “kurtuluş”, ya da “kendine yardım” egzersizi değildir. Bu yalnızca atalarımızın ve kendimizin içgüdüsünü dinliyor. Rüzgarların esintisini, yağmuru, sessizliği dinlemeye. Kendini güneş ışınları tarafından dokunulmaya izin vermeye ya da yıldızlı gecede kendini kaybetmeye.

Böylece, geçen 12 Temmuz’da, antisosyal vahşetin bir eylemi içinde, biz hidroklorik asit ile düzinelerce 600 ml Coca Cola şişelerini zehirledik ve iki büyük süpermarketlerinin buzdolaplarına bıraktık. Artık biliyorsunuz, hiper-uygar, eğer Recoleta’daki(2400 bloktaki Fransız civarında) Coto’da ya da Caballitoand’daki(1300 blok üzerindeki Av. Donato Alvarez) Carrefour’da Coca-Cola almışsan, biraz hasta hissetmişsindir, baş harflerinden düşünebilirsiniz: ITS…

Yabanıla Meyleden Bireyciler – Arjantin

Vahşi Takımyıldızları

This entry was posted in General and tagged , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.